6 сарын 7, Ням
УИХ-ЫН СОНГУУЛЬ 2020

ШИНЭ намаас УИХ-ын сонгуульд ХЭН, ХЭН нэр дэвших вэ?

Гэрэл зургийг MPA.mn

УИХ-ын сонгуульд Шударга Иргэдийн Нэгдсэн Эвсэл нам нэр дэвшигчдээ тодрууллаа. Тус нам Бүгд Найрамдах нам, Үнэн ба Зөв нам, Монгол Үндэсний Ардчилсан намуудтай нэгдэн “ШИНЭ ЭВСЭЛ” хэмээх эвсэл байгуулан сонгуульд оролцох гэж буй.

ШИНЭ НАМААС 2020 ОНЫ УИХ-ЫН СОНГУУЛЬД НЭР ДЭВШИГЧДИЙГ ТАНИЛЦУУЛЖ БАЙНА 

д/дАймаг, дүүрэгСонгогдсон нэр дэвшигчТайлбар
1Хан-УулЛувсанвандангийн БолдУИХ-ын гишүүн, ШИНЭ намынТөв зөвлөлийн дарга
2 Эрдэнэдэлгэрийн ТүвшинХУД-ийн Засаг даргын орлогч
3 Лхагвадоржийн АриунааУдирдлагын академийн багш, доктор
4 5 678 9 БаянзүрхЖалбасүрэнгийн БатзанданУИХ-ын гишүүн, ШИНЭ намын дарга
Шинэнсамбуугийн БатсамбууШИНЭ намын дэд дарга, бизнес эрхлэгч
Цэрэнхүүгийн БаттуяаХүний эрхийн хуульч
Халтарын БатсуурьЭдийн засагч
СанжжавынАмарсайханШИНЭ намын дэд дарга, эдийн засагч
Цэрэнгийн МонголХуульч, өмгөөлөгч
1011СонгинохайрханДаньдайнЭнхсайханНИТХ-ын төлөөлөгч асан
Нэргүйн БолдТөрийн удирдлагын судлаач, доктор
Эрдэнэчулууны ЗоригтХуульч, ИЗНН-ын дэд дарга асан, Авлигын эсрэг хөдөлгөөний тэргүүн
12 13Сүхбаатар дүүрэгБямбынМөнхжаргалШИНЭ намын Генсек, МАНАН дэглэмийн эсрэг Монгол түмний нэгдэл жагсаал цуглааны зохицуулагч
Цэндийн ЭнхбатМУСГЗ ТВ9 тв-ийн захирал асан
Баасангийн ОтгонСэтгүүлч
14 15БаянголАгвааныЭнхцэцэгМонголын Үндэсний Аж Үйлдвэрийн зөвлөлийн ААНБ
Цэрэндоржийн СолонгоЗээлдэгчдийн холбооны тэргүүн
161718НалайхБагануурБагахангай Бэгзсүрэнийн ГантулгаБагануурын уурхайн дэд дарга асан
1920Говьсүмбэр, ДорнодОсорын ГанбатГЕГ –ын даргаар ажиллаж байсан
Ороолонгийн ЭрдэнэтөгсБагш
21ДорноговьЦэндсүрэнгийнГантулгаДорноговь аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч, ШИНЭ намын Орон нутаг хариуцсан дэд дарга
22ДорнодХишигээгийн ОдмандахАрхитектор
23Сүхбаатар аймагАйлтгүйн Төмөр-ОчирМУСГЗ, Яруу найрагч, Зохиолч
24ТөвАгваансамдангийн БатсүхТод манлай уяач
Баярхүүгийн БаярмагнайӨмгөөлөгч, хуульч
2526ХэнтийПунцагдашийн НарантуяаНоён уулаа аваръя хөдөлгөөн, Босоо хөх Монгол хөдөлгөөний салбарын тэргүүн
Дамбадогдогийн БаатаржавХөдөлмөрийн баатар, Паралимпийн алтан медальт
27АрхангайДаваадоржийнАриунжаргалХүний их эмч, эрх зүйч
28БаянхонгорМандахын ЦэнджавСанхүүч, эдийн засагч
29ӨмнөговьДаяндоржийнБаттүвшинХанбогд Индасрти ХХК –ийн захирал, Олон улсын эдийн засагч
30Баян-ӨлгийХаратышхан Ганибат 
31ХовдГанболд Билгүүн   Ховд аймгийн ОНЗ-ийн зохицуулагч, Бүтээлч ховдчууд ТББ-ын тэргүүн
32ДарханПүрэвдорж ЭрдэнэбатДархан уул аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч
Даньдай ЖаргалсайханАж үйлдвэрийн гавьяат ажилтан, инженер
33ОрхонДондовдоржийн БатмөнхЭдийн засагч, Ерөнхий сайдын зөвлөх асан
34Баасангийн ЭрдэнэзулХуульч, эрхзүйч,  АТОЗ үүсгэн байгуулагч
35ХөвсгөлЛамжав ДоржпаламДэлхийн Монгол Ногоон Нэгдэл ТББ тэргүүн
Жамсран ОюунмааХөвсгөл далай ээж нийгэмлэгийн тэргүүн

Хариулах


ШИНЭ МЭДЭЭ

Дээш